Sensor tejzanor HC-SR04 për matjen e distancës për Arduino + Mbajtëse

450 L

Performanca e këtij moduli është e qëndrueshme, matni distancën me saktësi. performanca pothuajse e njëjtë me SRF05, SRF02 SRF05, SRF02 tejzanor matjen e distancës modul dhe të tjera të krahasueshme. Moduli Precizion i lartë, pika qorre (2 cm) super afër.

SKU: sens-sonikmbajtes Kategori: Etiketa: , , , ,

1 stok

Specifikimet:

Tensioni: DC 5V
Rryma statike: më pak se 2 mA
Prodhimi i nivelit elektrik: 5V i lartë
Dalja e nivelit elektrik: në fund të 0V
Këndi i induksionit: jo më shumë se 15 gradë
Distanca e zbulimit: 2cm-450cm
Precizion i lartë: 2 mm
Lidhja elektrike: VCC, trig (ana e kontrollit), echo (fundi marrës), GND

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Sensor tejzanor HC-SR04 për matjen e distancës për Arduino + Mbajtëse”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *