Mirë se erdhe Vizitor

Krah Robotik manipulator 4DOF arduino me telekomandë Playstation2

7000 L

Ky është një krah robotik klasik 4-DOF. Është një komplet për mësimin e krahut robotik duke përdorur arduino, i fuqishëm dhe i lehtë për t’u përdorur. Është i përshtatshëm për studentë të shkollave të mesme. Përdorni Arduino UNO R3 për t’u mësuar të komandoni krahun robotik.

SKU: krah.robotik.unor3 Kategori: Etiketa: , , , , , , ,

1 stok

Rreth metodës së kontrollit:
Metoda e kontrollit është gjithashtu shumë e thjeshtë, nëpërmjet dy levave ps2 për të kontrolluar lëvizjen e katër servove.

Vlera:

* Mësoni përdorimin e arduino
* Servo e kontrollit të potenciometrit mësimor
* Kuptoni parimin e kontrollit të krahut robotik

Përmbajtja:

1. Krahu Robotik i montuar
2. Një arduino uno r3
3. Përshtatës rryme 5V 2A
4. Tela zgjatues për telekomandën PS2 dhe telekomandën PS2

Pesha 500g

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Be the first to review “Krah Robotik manipulator 4DOF arduino me telekomandë Playstation2”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *