Moduli i transmetuesit Bluetooth me valë RS232 HC 05 TTL në konvertues UART dhe përshtatës për arduino

490 L

Ky modul mund të vendoset në një transmetues ose marrës, transmetuesi mund të çiftohet me marrësin, marrësin dhe marrësin ose transmetuesi dhe transmetuesi nuk mund të komunikojnë mes tyre, marrësi mund të çiftohet me kompjuterët dhe celularin Bluetooth.

SKU: arduinoBTH01 Kategori: Etiketa: , , , , ,

1 stok

Përdorni çipin e zakonshëm Bluetooth CSR, standardet e protokollit Bluetooth V2.0.
Tensioni i punës së modulit 3.3 V.
Norma e paracaktuar e Potterit është 9600, përdoruesi mund të konfigurohet.
Madhësia e modulit bazë: 28 mm x 15 mm x 2.35 mm.
Rryma e punës: përputhje për 30 MA, përputhja e komunikimit për 8 MA.
Rryma e përgjumjes: nuk ka pushim.
Përdoret për sistemin e navigimit GPS, sistemin e leximit të matësve të gazit të ujit dhe energjisë elektrike.
Me kompjuter dhe përshtatës Bluetooth, PDA, pajisje lidhjeje pa probleme

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Moduli i transmetuesit Bluetooth me valë RS232 HC 05 TTL në konvertues UART dhe përshtatës për arduino”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *