Kit mësimor për trajnimin e aftësive për saldim CD4017 LED Rrotullues SMD NE555

390 L

Dizajni i bordit PCB është i arsyeshëm, përdoren zakonisht në komponentët SMD.
Majtas dhe djathtas të tre komponentëve përdoren për të praktikuar saldimin, secila kolonë me një pikë prove.
Mesi i qarkut rrethor për qarkun e llambës së ujit, nga CD4017, NE555, diodat që lëshojnë dritë.
Qarku përdoret edhe në anën e pasme, një vizore për të lehtësuar matjen e komponentëve. Ka shembuj të përçuesve PCB për të lehtësuar përdorimin e dizajnit të PCB.

SKU: kitcd4017 Kategori: Etiketa: , , , ,

1 stok

Specifikimet:

Madhësia e qarkut;90*60mm
Trashësia e qarkut:1.6mm
Qarku i llambës së ujit të rrjedhës: CD4017, NE555, LED; pas lidhjes së saktë, do të funksionojë
Tensioni i funksionimit :3-12V
Numri i komponentëve: 125
Numri i nyjeve të saldimit: 274
Gjatësia e saldimit të përdorimit: 35 CM (diametri: 0.6 mm)
Koha e saldimit të mostrës: 35 minuta

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Kit mësimor për trajnimin e aftësive për saldim CD4017 LED Rrotullues SMD NE555”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *