Kit mësimor për të ndërtuar me multivibratorin NE555 një qark me LED të dyfishtë

300 L

Ky komplet është shumë intuitiv dhe është një mjet shumë i mirë për të mësuar saldimin me havi, sportelet, kryqëzimet dhe kontrollorët e dritave. Në të njëjtën kohë, kompleti ka efekte të shkëlqyera mësimore, është shumë interesant dhe praktik dhe është gjithashtu materiali i preferuar për fillestarët për të filluar dhe mësuar elektronikën.

SKU: ne555led2 Kategori: Etiketa: , , , , ,

1 stok

Pas ndezjes, NE555 nxjerr një frekuencë të caktuar të pulsit të valës katrore. Niveli i lartë ndez një llambë dhe niveli i ulët ndizet llambën tjetër, kështu që dy LED-të ndezin në mënyrë alternative dhe ka një tingull klikimi.

Specifikimet:

Tensioni i furnizimit me energji elektrike: 4,5-5,5V (rekomandohet tension DC, 3 kuti baterie)

Madhësia e dërrasës: 2.5*3.5cm

Sinjalizues: sinjalizues pasiv 5V, tingulli i tap-trokitjes-trokitjes është i vogël, ju lutemi me kujdes nëse keni parasysh!!

(Shënim: Kompleti nuk është një produkt i përfunduar dhe duhet të saldohet dhe instalohet nga klienti!)

 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Kit mësimor për të ndërtuar me multivibratorin NE555 një qark me LED të dyfishtë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *