Kompleti D2-1 Linja inteligjente e gjurmimit Kit inteligjent i makinave TT Kompleti elektronik i zgjuar

1200 L

Në një pistë të zezë 16 mm të gjerë në fushën e bardhë, makina jonë gjurmuese mund të ecë automatikisht përgjatë pistës së zezë. Pavarësisht se si pista është e lakuar, makina mund të drejtohet automatikisht. Ne të gjithë e dimë se reflektimi është i ndryshëm kur burimi i dritës tek objektet e bardha dhe objektet e zeza. Këtu përdorim burimin e dritës së kuqe. Drita reflektohet nga toka në fotorezistencë. Duke zbuluar rezistencën e fotorezistorit mund të përcaktojë nëse makina është duke vozitur në zonën e bardhë. Nëse zbulimi është pistë e zezë, atëherë makina do të ndryshojë drejtimin e lëvizjes dhe motori do të ngadalësojë ose madje do të ndalojë dhe LED i kuq FIK në PCB përpara.

SKU: D2-1Makin Kategori: Etiketa: , , , , , ,

1 stok

Specifikimet:

Modeli: D2-1
Emri: Kompleti i makinave gjurmuese inteligjente D2-1
Madhësia e PCB: 105*72*1.6mm
Dimensioni i instalimit: 105*85*46mm
Tensioni i punës: 3V

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Kompleti D2-1 Linja inteligjente e gjurmimit Kit inteligjent i makinave TT Kompleti elektronik i zgjuar”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *