USB në TTL kabllo seriale UART STC e shkarkimit PL2303

500 L

Konverter nga USB në TTL. Simulues standart i portës seriale, për të programuar pajisjet periferike origjinale nëpërmjet portës USB.

Shkarko driverat këtu

SKU: usb-ttl.stc1 Kategori: Etiketa: , ,

1 stok

Specifikimet:

Çipset i qëndrueshëm dhe i besueshëm CP2102
Specifikimi USB 2.0 në përputhje me shpejtësinë e plotë 12 Mbps.
Lidhës standard USB i tipit A mashkull dhe TTL 5 pin. 5 kunja për 3.3V,TXD,RXD,GND dhe 5V
Shkalla e Baud: 300 bps deri në 1.5 Mbps.
Buffer për marrjen e bajtit; Buferi i transmetimit 640 bajt.
Mbështetja e karaktereve të ngjarjeve Transmetimi i ndërprerjes së linjës.
Gjendjet e pezullimit të USB-së mbështeten nëpërmjet kunjave SUSPEND.
Gama e temperaturës: -40° deri +85°
Mbështet Windows 98SE, 2003, XP, Vista, Window7, Mac OSX, Linux 2.6.x dhe 2.4.36
Ngjyra kryesore: E kuqe

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “USB në TTL kabllo seriale UART STC e shkarkimit PL2303”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *