Bord Pro Micro USB-C është i ngjashëm me një ATmega32U4 bord

1150 L

Ky bord i vogël funksionon si të gjitha bordet Arduino me të cilat jeni njohur.
4 kanale ADC 10-bit, 5 kunja PWM, 12 DIO si dhe lidhjet serike harduerike Rx dhe Tx. Punon në 16 MHz dhe 5 V.

SKU: promicro.at.typec Kategori: Etiketa: , , , ,

1 stok

Specifikimet:

ATMega 32U4 që funksionon në 5V/16MHz
Mbështetet për Arduino IDE v1.0.1
Konektor MINI USB në bord për programim
4 kunja ADC x 10-bit
12 x I/O dixhitale (5 janë të aftë për PWM)
Lidhjet serike të harduerit Rx dhe Tx
Bordi ynë më i vogël për Arduino-Patibil ende!

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Bord Pro Micro USB-C është i ngjashëm me një ATmega32U4 bord”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *