Raspberry Pi Pico Board RP2040 me dy bërthama 264 KB Mikrokompjuterë me fuqi të ulët ARM Procesor Cortex-M0+ me performancë të lartë Usb-c

1050 L

Raspberry Pi Pico është një bord mikrokontrollues i bazuar në çipin e mikrokontrolluesit Pi RP2040. Është projektuar të jetë një tabelë mikrokontrolluesi me kosto të ulët dhe me performancë të lartë me ndërfaqe dixhitale fleksibël. Pi Pico përmban dy bërthama ARM Cortex-M0+ që funksionojnë deri në 133 MHz; 256 KB RAM; 30 kunja GPIO; dhe një gamë të gjerë opsionesh ndërlidhëse. Ky është çiftuar me 2MB memorie Flash QSPI në bord për ruajtjen e kodit dhe të të dhënave.

Përveç burimeve të fuqishme harduerike, Pico ka mbështetje të pasur dhe të plotë softuerike dhe burime të komunitetit. Ai vjen me një SDK të plotë zyrtar Pi C/C++, Micropython SDK.

Pico është projektuar për të përdorur ose koka pine 0.1″ të bashkuara (është një hap 0.1″ më i gjerë se një paketë standarde DIP me 40 pin) ose mund të përdoret si një ‘modul’ i montuar në sipërfaqe, siç janë edhe kunjat IO të përdoruesit. i kasteluar. Ka jastëkë SMT poshtë lidhësit USB dhe butonin BOOTSEL, të cilat lejojnë qasjen në këto sinjale nëse përdoren si një modul SMT i ngjitur me ripërtëritje.

SKU: raspberryPico Kategori: Etiketa: , , , ,

1 stok

Specifikimet:

• Procesor me dy bërthama Arm Cortex M0+, orë fleksibël që funksionon deri në 133 MHz
• 264 KB SRAM dhe 2 MB memorie Flash në bord
• Moduli i kasteluar lejon saldimin direkt në dërrasat mbajtëse
• USB 1.1 me mbështetje për pajisjen dhe hostin
• Modaliteti i gjumit me fuqi të ulët dhe i fjetur
• Programimi zvarrit dhe lësho duke përdorur ruajtjen masive përmes USB
• 26 × kunja GPIO me shumë funksione
• 2 × SPI, 2 × I2C, 2 × UART, 3 × 12-bit ADC, 16 × kanale PWM të kontrollueshme
• Ora e saktë dhe kohëmatësi në çip
• Sensor temperature
• Biblioteka të përshpejtuara me pikë lundruese në çip
• 8 × Makina të gjendjes I/O (PIO) të programueshme për mbështetje të personalizuar periferike

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Raspberry Pi Pico Board RP2040 me dy bërthama 264 KB Mikrokompjuterë me fuqi të ulët ARM Procesor Cortex-M0+ me performancë të lartë Usb-c”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *