ESP8266 CH340G CH340 G NodeMcu V3 pa tel për zhvillimin e modulit WIFI Bazuar në ESP-12E ESP12E Micro USB

800 L

Me burim të hapur, ndërveprues, i programueshëm, me kosto të ulët, i thjeshtë, i zgjuar, i aktivizuar WI-FI
për IO të harduerit të ngjashëm me Arduino
API i avancuar për IO të harduerit, i cili mund të zvogëlojë në mënyrë dramatike punën e tepërt për konfigurimin dhe manipulimin e harduerit.
Kodi si për arduino, por në mënyrë interaktive në kript.
API e rrjetit të stilit Nodejs
API e drejtuar nga ngjarjet për aplikacionet e rrjetit,
i cili lehtëson zhvilluesit të shkruajnë kodin që funksionon në një MCU me madhësi 5mm*5mm në stilin Nodejs.
Përshpejtoni shumë procesin e zhvillimit të aplikacionit tuaj IOT.
WI-FI me kosto më të ulët.

SKU: esp8266-v1 Kategori: Etiketa: , , , , , , ,

1 stok

Specifikimet:

1.802.11 i madh/n
2. Certifikimi FCC Wireless
3. E ndërtuar në Tensilica l106 mikro MCU 32-bit me fuqi ultra të ulët, frekuenca kryesore mbështet 80 MHz dhe 160 MHz dhe mbështet RTOS4.
4. Ndërtuar në ADC 10-bit me precizion të lartë
5. Ndërtuar në pirg protokolli TCP / IP
6. Ndërtuar në tr switch, balun, LNA, përforcues të energjisë dhe përputhen rrjet7.
7. E integruar në PLL, rregullator tensioni dhe komponentë të menaxhimit të energjisë, në modalitetin 802.11b + fuqi dalëse 20 dbm
8. Grumbullimi i A-MPDU dhe A-MSDU dhe intervali i mbrojtjes prej [email protected].
9. Mbështet modalitetin e sigurisë WPA/WPA2
10. mbështetje në përmirësimin në distancë dhe përmirësimin OTA të cloud11.
11. Mbështet modalitetin e punës STA 主APi sta+AP
12. Mbështet funksionin e konfigurimit inteligjent (përfshirë pajisjet Android dhe lOs)13.
13. HSPI, UART, I2C, I2S, Telekomanda IR, PWM. GPIO
14. Rryma e mbajtjes së gjumit të thellë është 10uA, dhe rryma e fikur është më pak se 5ua.
15. zgjoni, lidhni dhe transferoni paketat e të dhënave brenda 15,2 ms
16. Konsumi i energjisë në gjendje gatishmërie është më pak se 1,0 mw (dtim3)
17. Gama e temperaturës së funksionimit: – 40 ℃ – 125 ℃

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “ESP8266 CH340G CH340 G NodeMcu V3 pa tel për zhvillimin e modulit WIFI Bazuar në ESP-12E ESP12E Micro USB”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *