Arduino Pro Mini 328 Mini ATMEGA328 5V/16MHz

600 L

Ky bord është zhvilluar për aplikacione dhe instalime ku hapësira është e vogël dhe projektet bëhen si instalime të përhershme.

SKU: promini.arduino Kategori: Etiketa: , ,

2 stok

Arduino është një bord me burim të hapur, d.m.th. me një licencë falas, që përdoret për të ndërtuar projekte të robotikës, elektronikës dhe automatizimit.
Arduino është një bord i programueshëm duke përfshirë dhe programin (software) i cili funksionon në një kompjuter dhe përdoret për të shkruar dhe ngarkuar kodin (në gjuhën “C”) në vetë bordin.
Projekti Arduino u krijua për të lejuar artistë krijues, dizajnerë dhe planifikues të prototipojnë dhe projektojnë idetë e tyre pa pasur nevojë të kenë shumë njohuri teknike.
Në bazën e Arduinos ekziston ideja për ta bërë krijimin e projekteve elektronike më të shpejtë dhe më të lehtë, por mbi të gjitha të lehtë për të gjithë.

  • 4 porta dixhitale hyrëse/dalëse RX dhe TX, D2 ~ D13,
  • 8 porta hyrëse analoge A0 ~ A7
  • 1 në nivelin TTL një port serik për të dërguar dhe marrë portin RX/TX
  • 6 një port PWM, D3, D5, D6, D9, D10, D11
  • Përdorimi i mikrokontrolluesit Atmel Atmega328P – AU
  • Mbështet shkarkimin serial
  • Mbështet furnizimin me energji të jashtme 3,3 V ~ 12 V dc
  • Mbështet bateritë 9 v
  • Frekuenca e orës 16 MHZ

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Arduino Pro Mini 328 Mini ATMEGA328 5V/16MHz”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *