Kit mësimor për të ndërtuar një LED me rrjedhje

400 L

Ky komplet është shumë intuitiv dhe është një mjet shumë i mirë për të mësuar saldimin me havi, sportelet, kryqëzimet dhe kontrollorët e dritave. Në të njëjtën kohë, kompleti ka efekte të shkëlqyera mësimore, është shumë interesant dhe praktik dhe është gjithashtu materiali i preferuar për fillestarët për të filluar dhe mësuar elektronikën.

SKU: kit.led.rrjedhje0.1 Kategori: Etiketa: , , , , ,

1 stok

Kjo paketë është kryesisht qark dhe qark numërues dhjetor i gjeneruar nga ora, nga thelbi i fuqisë së multivibrator NE555.
Dritat Led dizen në mënyrë sekuenciale për të formuar një efekt drite uji.
Mund të rregulloni rregullimin e shpejtësisë së rrjedhës R4 dritave LED.

Specifikimet:

Madhësia e qarkut. 53mm*19mm
Tensioni i furnizimit :2,5 – 14 ,5 V

(Shënim: Kompleti nuk është një produkt i përfunduar dhe duhet të saldohet dhe instalohet nga klienti!)

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Kit mësimor për të ndërtuar një LED me rrjedhje”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *