Kit mësimor për të ndërtuar një LED që aktivizohet nëpërmjet zërit

400 L

Qarku përdor zërin për të kontrolluar 11 LED që ndizen, të përshtatshme për montim, trajnim aftësish, konkurs montimi, etj.

Ky komplet është shumë intuitiv dhe është një mjet shumë i mirë për të mësuar saldimin me havi, sportelet, kryqëzimet dhe kontrollorët e dritave. Në të njëjtën kohë, kompleti ka efekte të shkëlqyera mësimore, është shumë interesant dhe praktik dhe është gjithashtu materiali i preferuar për fillestarët për të filluar dhe mësuar elektronikën.

 

SKU: kit.led.ze0.1 Kategori: Etiketa: , , , , ,

1 stok

Pllaka e qarkut është një pllakë kallaji me fibra qelqi.

Pllaka është 1.5 mm e trashë, 65 mm e gjatë dhe 27 mm e gjerë. Mbushjet janë të mëdha, telat janë të trashë dhe komponentët janë të vendosur bukur.

Funksioni i qarkut: 10 LED lëshojnë dritë me madhësinë e zërit. Sa më i fortë të jetë zëri, aq më e shpejtë është shpejtësia e dritave. L11 pulson një herë në çdo cikël, i cili mund të shfaqë vizualisht funksionin e 4017.
Tensioni i punës: 4V–12V mund të jetë, sa më i lartë të jetë tensioni, aq më i ndritshëm do të jetë LED

(Shënim: Kompleti nuk është një produkt i përfunduar dhe duhet të saldohet dhe instalohet nga klienti!)

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Kit mësimor për të ndërtuar një LED që aktivizohet nëpërmjet zërit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *