GY-273 3V-5V HMC5883L Moduli i sensorit të magnetometrit me busull dhe me bosht të trefishtë

250 L

Moduli GY-273 bazohet në Honeywell HMC5883LIC për sensorin magnetik me fushë të ulët me një ndërfaqe dixhitale për aplikacione të tilla si kompasimi me kosto të ulët dhe magnetometria. HMC5883L përfshin sensorë magneto-rezistues të serisë HMC118X me rezolucion të lartë të gjendjes së kërcënimit plus një përforcim që përmban ASIC; Drejtuesit automatik të rripit të degausing, anulimi i kompensimit dhe një ADC 12-bitësh që mundëson saktësinë e drejtimit të busullës 1 deri në 2. Bus-i serial I2C lejon një ndërfaqe të lehtë.

SKU: GY.273 Kategori: Etiketa: , , ,

1 stok

Model: HMC5883L
Furnizimi me hyrje (V): 3 5 VDC.
Ndërfaqja e komunikimit: IC (deri në 400 kHz)
Temperatura e funksionimit (C): -30 ~ +85
ADC: 12-bit
Shpejtësia e të dhënave (Hz): 160

 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “GY-273 3V-5V HMC5883L Moduli i sensorit të magnetometrit me busull dhe me bosht të trefishtë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *