09/03/2022

Si magnetët prodhojnë energji

Në këtë filëm do mësojmë se si magnetët prodhojnë elektricitet dhe rrymë elektrike.

Me grafika dhe animacione në mënyrë të thjeshtë do të mësojmë se si magnetët prodhojnë energji.

Për më shumë ndiqni videon e përgatitur nga stafi ynë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *