Shirit bakri për pastrimin dhe riparimin e saldimeve 1.5mX2.5mm

300 L

Me dizajn me mbetje të ulëta, ky gërshetë saldimi ndihmon në pastrimin e saldimit rezervë në kunja për të shmangur qarkun e shkurtër, veçanërisht i shkëlqyeshëm për zonat e vogla, të vështira për t’u arritur.
Tel bakri i pastër pa oksigjen. Shiriti mund të ndihmojë në pastrimin e disa flukseve të mbetjeve dhe të rrisë shpejtësinë e pastrimit të bllokut të PCB-së.
Mund të përdoret për të korrigjuar gabimet me pllakat e vogla në PCB, për të hequr reletë dhe komponentë të tjerë nga bordet e qarkut të printuar, për të ribashkuar çelsat mekanike të tastierës, për shkrirjen e telit të vjetër nga pajisjet, për shkrirjen e pjesëve të kompjuterit si pllakë amtare etj.

Si të përdorni:

1) Vendoseni fitilin mbi saldimin që duhet hequr dhe më pas shtyjeni majën e hekurit të saldimit të nxehtë mbi shirit.
2) Hiqeni fitilin menjëherë kur saldimi të jetë zhytur.
3) Prisni pjesën e përdorur të fitilit.

SKU: shirit-pastrim-saldim Kategori: Etiketa: , , ,

1 stok

Specifikimet:

Përmasat: 1.5m/2.5mm
Materiali: tel bakri
Ngjyra: bronz
Pika e shkrirjes: 280 ℃
Temperatura e punës: 280-480 ℃
Rryma e saldimit: 0 (A)

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Shirit bakri për pastrimin dhe riparimin e saldimeve 1.5mX2.5mm”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *