Pompë uji 12V pompë me diafragmë për përdorime të ndryshme

2200 L

Veçori:

1. Gamë e gjerë përdorimesh
2. Jetë e gjatë shërbimi
3. Lehtë për t’u instaluar dhe e lehtë për t’u përdorur
4. Madhësia e vogël
5. Zhurmë e ulët

SKU: 12vpompd Kategori: Etiketa: , , , ,

S’ka stok

Specifikimet:

Madhësia e pompës: 90mm*40mm*35mm
Diametri i daljes: diametri i brendshëm 6 mm, diametri i jashtëm 8,5 mm
Tensioni i punës: DC12V, rryma e punës: 0.5-0.7A (fuqia duhet të arrijë mbi 6W)
Shkalla e rrjedhjes: 1.5-2L/Min (majtas dhe djathtas), ngritja e thithjes: 2 metra
Koka: 3 metra vertikalisht
Jetëgjatësia: deri në 2500H, temperatura e ujit: deri në 80°C
Mjedisi i ruajtjes: -10°℃ deri +50°℃, lagështi normale, pa zhytje ose spërkatje në ujë.

Shënim:

1.Përsa i përket furnizimit me energji 6V, standardi për këtë është që fuqia të arrijë 6W, domethënë rryma të jetë më shumë se 1A.
2. Katër bateri nuk mund të përdoren, disa karikues celularësh nuk mund të përdoren, kabllot USB janë të lidhura me çdo pajisje dhe bateritë të disponueshme 9V nuk janë të pranueshme. 6V1A (furnizimi me energji në këmbë A) dhe më lart janë të gjitha të mundshme!

Përdorimi dhe masat paraprake:

1. Pompa e ujit është përgjithësisht e përshtatshme për makinat e çajit dhe produktet e pompës së ujit;
2. Nuk është i përshtatshëm për të punuar për një kohë të gjatë dhe pompa do të dëmtohet nëse ashensori dhe thithja janë shumë të larta;
3. Pompa e ujit nuk është e përshtatshme për përdorim: përdoret kur presioni i hyrjes së ujit është i madh ose rezistenca e daljes së ujit është e madhe. Nuk është një pompë përforcuese dhe nuk mund të përballojë presionin;
4. Hyrja dhe dalja e pompës së ujit janë të përshtatshme për përdorimin e tubave me xhel silicë. Tubat PVC ose lidhja me lëng gërryes nuk lejohen;
5. E tëra nuk mund të jetë në kontakt me ujin (avulli, vendet me lagështi etj.);
6. Kërkesat për lëngje: ujë i zakonshëm i pastër (pa papastërti, lëngje viskoze ose gërryese).

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Pompë uji 12V pompë me diafragmë për përdorime të ndryshme”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *