Panel diellor 110W ETFE fleksibël monokristalor 1000w Karikus Baterie 12V

35000 L

Përparësitë e paneleve diellore ETFE:

Paketa më e fortë e panelit, e qëndrueshme, shpërndarje e mirë e nxehtësisë. Nuk do të shfaqen pika të nxehta.

Veshja e filmit japonez ETFE është rezistente ndaj korrozionit, mban temperaturë më të lartë; Efikasitet më i lartë dhe është i përshtatshëm për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.

Me një jetë shërbimi më shumë se 8-10 vjet, është shumë i hollë dhe i qëndrueshëm me më pak peshë. Është zgjidhja më e mirë për rulotë dhe për Kamping, Anije Detare, etj… Ka një performancë me kosto shumë të lartë dhe është zgjidhja më e mirë për investimin e energjisë në shtëpi ose përdorim në natyrë.

Përshkrim i produktit:

Sipërfaqja është Total Japan ETFE Film Coating, i papërshkueshëm nga uji, i papërshkueshëm nga dëbora, rezistent ndaj breshrit të vogël.

Diodat by-pass janë të instaluara paraprakisht në kutinë e lidhjes dhe një palë kabllo 2,5 mm2 me lidhës MC4 vijnë me panelin automatikisht, gjatësia e kabllit me rreth 900 mm

Pjesa e pasme ka 6 vrima shpuese që mund të instalohen shpejt.

SKU: 110wkitsolar Kategori: Etiketa: , , , , , , ,

1 stok

Specifikimet:

 

Modeli: ETFE 32-100
Materiali: silic monokristalor
Fuqia maksimale (Pmax): 110 W±3%
Tensioni maksimal i fuqisë (Vmp): 19.00V
Rryma maksimale e fuqisë (Imp): 5,55A
Tensioni i qarkut të hapur (Voc): 22 V
Rryma e qarkut të shkurtër (Isc): 6.15A
Temperatura nominale e qelisë operative. (NOCT): -45 deri në 80 ℃
Tensioni maksimal i sistemit: DC1000V
Siguresa e Serisë maksimale: 15A
Dimensioni: 1050mm(L)*540MM(W)*2.5mm(H) e barabartë me 41.33inç(L)*21.26inç(W)*0.09inç (H)
Pesha e paketimit: 1.95 kg
Dimensioni i paketimit: 1080MM*560MM*40MM
(Të dhënat e mësipërme bazohen në mjedisin e testimit standard laboratorik)

Për lidhjet në terren, përdorni tela bakri të izoluar.
Mos e përkulni panelin më shumë se 30 gradë, gjë që do të dëmtojë qelizat diellore dhe do të shkurtojë jetëgjatësinë e panelit.

Kushtet standarde të provës:

AM=1,5 IRRADIANCE=1000W/m2 Temp.=25℃
(Madhësia matet manualisht dhe ka një gabim të caktuar.)
1 vit garanci, 8-10 vjet jetëgjatësi

Reduktim i vogël i efikasitetit në kushtet e ngarkesës së pjesshme në 25 gradë C: në 100 W/m2, arrihet 95%- (+/-5%) e efikasitetit STC (1000 W/m2).

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Panel diellor 110W ETFE fleksibël monokristalor 1000w Karikus Baterie 12V”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *