Kit mësimor për të ndërtuar një rreth LED me ngjyra që aktivizohet nëpërmjet zërit

400 L

Ky komplet është shumë intuitiv dhe është një mjet shumë i mirë për të mësuar saldimin me havi, sportelet, kryqëzimet dhe kontrollorët e dritave. Në të njëjtën kohë, kompleti ka efekte të shkëlqyera mësimore, është shumë interesant dhe praktik dhe është gjithashtu materiali i preferuar për fillestarët për të filluar dhe mësuar elektronikën.

SKU: kit.led.rreth0.1 Kategori: Etiketa: , , , ,

1 stok

Pllaka qarkore: 1.6 mm e trashë, 48 mm diametër
Tensioni i furnizimit: 5V Tension DC.

Ky qark kontrollin nëpërmjet zërit dritën rrjedhëse 10 LED, gjithashtu mund të tregojë funksionin e CD4017 në mënyrë intuitive. Është një grup numëruesi mësimor, ndarës frekuence dhe kontrollues të dritës së ngjyrave. Në të njëjtën kohë, kompleti ka një efekt të mirë, shumë interesant dhe praktik.

(Shënim: Kompleti nuk është një produkt i përfunduar dhe duhet të saldohet dhe instalohet nga klienti!)

 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Kit mësimor për të ndërtuar një rreth LED me ngjyra që aktivizohet nëpërmjet zërit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *