GSM SMS GPRS komunikim me fole karte SIM900 nëpërmjet neoway M590 për Arduino

500 L

SKU: gprs.sim900 Kategori:

1 stok

Funksionet e Modulit:
1. Kontrolli me portë seriale të kompjuterit për të dërguar dhe marrë mesazhe, për të dërguar dhe marrë të dhëna GPRS.
2. Modul me çip të vetëm për të dërguar dhe marrë mesazhe, për të dërguar dhe marrë të dhëna GPRS.
3. Nuk mund të përdoret për të folur (nuk ka hyrje zëri moduli).
4. Dalje zanore.
Tensioni aktual i punës: 3,7-4,2 V 2 a
Norma baud: 115200

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “GSM SMS GPRS komunikim me fole karte SIM900 nëpërmjet neoway M590 për Arduino”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *