Raspberry Pi 2 Model B Origjinal, 1GB RAM Prodhuar në UK element 14 + LCD touch screen + Wifi usb + 16 GB Sd Card

8000 L

2015 Origjinal Raspberry Pi 2 Model B 1GB RAM 6 herë më i shpejtë se raspberry PI Model B+ Prodhuar ne UK element 14

+Raspberry Pi 7 inch LCD Display 1024*600 TFT Monitor Screen

+Wifi Usb

+16 GB Sd Card (me sistem operativ të instaluar)

SKU: Raspberry.Pi.2 Kategori: Etiketa: , ,

1 stok

Raspberry Pi është një platformë revolucionare që nga viti 2012 ka hapur perspektiva të reja për krijuesit e të gjitha niveleve dhe për këdo që dëshiron të mësojë programim pa investime të mëdha. Ka karakteristikat tipike të kërkuara nga profesionistë dhe amatorë: kushton shumë pak, është i plotë, shumë i vogël dhe i lehtë për tu konfiguruar.

Përtej teknikave, Raspberry Pi mund të konsiderohet si një “kompjuter në miniaturë”, një ekosistem i tërë hardueri i mbledhur në një bord të vetëm.

 • 900 MHz quad-core ARM Cortex-A7 CPU
 • 1 GB RAM
 • VideoCore IV 3D graphics core
 • Ethernet port
 • Four USB ports
 • Full-size HDMI output
 • Four-pole 3.5 mm jack with audio output and composite video output
 • 40-pin GPIO header with 0.1″-spaced male pins that are compatible with our 2×20 stackable female headers and the female ends of our premium jumper wires.
 • Camera interface (CSI)
 • Display interface (DSI)
 • Micro SD card slot

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Raspberry Pi 2 Model B Origjinal, 1GB RAM Prodhuar në UK element 14 + LCD touch screen + Wifi usb + 16 GB Sd Card”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *