Arduino Nano v3.0 Type-C

650 L

SKU: arduino-nano-v3-c Kategori: Etiketa: , ,

1 stok

Arduino është një bord me burim të hapur, d.m.th. me një licencë falas, që përdoret për të ndërtuar projekte të robotikës, elektronikës dhe automatizimit.
Arduino është një bord i programueshëm duke përfshirë dhe programin (software) i cili funksionon në një kompjuter dhe përdoret për të shkruar dhe ngarkuar kodin (në gjuhën “C”) në vetë bordin.
Projekti Arduino u krijua për të lejuar artistë krijues, dizajnerë dhe planifikues të prototipojnë dhe projektojnë idetë e tyre pa pasur nevojë të kenë shumë njohuri teknike.
Në bazën e Arduinos ekziston ideja për ta bërë krijimin e projekteve elektronike më të shpejtë dhe më të lehtë, por mbi të gjitha të lehtë për të gjithë.

 • Microcontroller ATmega328
 • Operating Voltage (logic level): 5 V
 • Input Voltage (recommended): 7-12 V
 • Input Voltage (limits): 6-20 V
 • Digital I/O Pins : 14 (of which 6 provide PWM output)
 • Analog Input Pins: 8
 • DC Current per I/O Pin: 40 mA
 • Flash Memory 32 KB (ATmega328) of which 2 KB used by bootloader
 • SRAM: 2 KB (ATmega328)
 • EEPROM: 1 KB (ATmega328)
 • Clock Speed: 16 MHz
 • Dimensions: 0.73″ x 1.70″

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Arduino Nano v3.0 Type-C”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *