Bord zhvillimi Micro:bit BBC

3000 L

Micro:bit është një bord i hapur zhvillimi që ju lejon të ekzekutoni kodin në të dhe të keni akses në të gjithë harduerin.
Ju mund të përdorni mikro:bitin tuaj për të gjitha llojet e krijimeve interesante, nga robotët te instrumentet muzikore – mundësitë janë të pafundme.
Kjo pajisje e vogël ka shumë veçori të bukura, si 25 drita LED të kuqe që mund të ndezin mesazhet.
Ekzistojnë dy butona të programueshëm që mund të përdoren për të kontrolluar lojërat ose për të ndalur dhe kapërcyer këngët në një listë dëgjimi.
Micro:bit juaj mund të zbulojë lëvizjen dhe t’ju tregojë se në cilin drejtim po shkoni dhe mund të përdorë një lidhje Bluetooth me energji të ulët për të ndërvepruar me pajisjet e tjera dhe internetin.

SKU: microbit-v Kategori: Etiketa: , , , , , , ,

1 stok

Specifikimet:

– Mikrokontrollues nordik nRF5182216 MHz 32-bit ARM Cortex-M0
– bluetooth? 4.0 energji të ulët/2.4 GHz RF SoC
– RAM 16 kB, Flash 256 kB
– Freescale KL26Z – 48 MHz ARM Cortex-M0+ MCU
– Compass – Magnetometër me 3 boshte MAG3110 në shkallë të lirë, ndërfaqe I2C
– Përshpejtuesi – Përshpejtuesi MMA8652 me 3 boshte, ndërfaqe I2C
– Konektori i rrymës – Furnizimi me energji 3V
– Butoni i rivendosjes – rivendosni sistemin
– Konektori Micro USB – për lidhjen e kompjuterit, kodin e shkarkimit, komunikimin serial, etj.
– Ekran LED 5×5 – Rrjetë LED 5×5
– Butoni A/B – butona të programueshëm
– Kunjat e lidhjes I/O – 5
– Unazat hyrëse/dalëse dhe lidhësi skajor me 20 kunja, duke përfshirë SPI, UART, I2C, Analog, PWM, etj.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Bord zhvillimi Micro:bit BBC”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *