Gjenerator energjie nga frutat me dritë Kit për eksperimente shkencore të fizikës Lodër për edukimin e nxënësve

500 L

Eksperiment për gjenerimin e energjisë elektrike nga frutat, lodër eksperimentesh për prodhimin e energjisë.
Një shumëllojshmëri e gjerë lëndësh të para eksperimentale mund të gjenden në shtëpi, portokall, domate, patate, mollë, etj.
E lehtë për t’u mësuar, ushtroni aftësitë praktike të fëmijëve tuaj.
Nëpërmjet eksperimenteve, fëmijët mund të eksplorojnë dhe kuptojnë misteret dhe të përmirësojnë aftësinë e tyre praktike.

SKU: gjenerator.energji.fruta Kategori: Etiketa: , , , , , ,

2 stok

Specifikimet:

Materiali: Metal, gome plastike
Veçoritë: Lodër edukative
Gjatësia e kabllit: 26 cm / 10,24 “(përafërsisht)

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Gjenerator energjie nga frutat me dritë Kit për eksperimente shkencore të fizikës Lodër për edukimin e nxënësve”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *