Makin e vogël me energji diellore Lodër edukative me energji diellore për fëmijë

300 L

Mini Solar Racer është një makinë lodër e cila pretendon të jetë makina më e vogël në botë me energji diellore. Paneli diellor lejon makinën të lëvizë nga energjia diellore e mjedisit ku makina vendoset ose në rrezet e diellit ose nën një dritë artificiale të ndritshme. Mini Solar Racer është një lodër e dobishme për të demonstruar aftësitë e energjisë diellore dhe përparimet në teknologji që lejojnë që një makinë me energji diellore të prodhohet në një madhësi kaq të vogël. Makina lodër ka përmasa mahnitëse 3,3 cm x 2,2 cm x 1,4 cm (1,3 në x 0,87 në x 0,55 inç) që do të thotë se nuk është e përshtatshme për fëmijët nën 3 vjeç për shkak të pjesëve të vogla.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Makin e vogël me energji diellore Lodër edukative me energji diellore për fëmijë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *