Detektor tymi dhe zjarri i ndjeshëm i pavarur për dyqanin e zyrën apo shtëpinë

600 L

Mbështetni tre alarme kryesore, alarmin e rrjetit të transmetimit pa tel të CO. Struktura e patentuar me qark të plotë, instalim i thjeshtë, nuk kërkohet korrigjimi dhe instalime elektrike. Teknologji e integruar e sensorit të zbulimit me ndjeshmëri të lartë, e besueshme dhe e sigurt. Dizajni i kapakut të sipërm të lëvizshëm dhe të lëvizshëm për pastrim të lehtë në vend dhe zëvendësim të baterisë.

Ndjeshmëri e lartë dhe reagim i shpejtë: Çipi i integruar i zbulimit të monoksidit të karbonit dhe sensori elektrokimik janë të mjaftueshëm për të zbuluar monoksidin e padukshëm vdekjeprurës të karbonit në ajër, dhe për të reaguar shpejt në rast zjarri, duke ju shpëtuar jetën në herën e parë.

Alarmi i monoksidit të karbonit: Ky është një alarm modern i monoksidit të karbonit i krijuar për të dhënë paralajmërim të hershëm për praninë e monoksidit të karbonit. Ai përmban një sensor elektrokimik të monoksidit të karbonit, bori 85dB, çelës testimi plotësisht funksional dhe dritë LED të kuqe për të treguar fuqinë DC ose alarmin.

Paralajmërim alarmi: Kur zbulohet një nivel i rrezikshëm i monoksidit të karbonit, LED i kuq do të pulsojë dhe do të tingëllojë një model alarmi me zë të lartë – alarm 85 dB me ndezje LED.

Lehtë për t’u instaluar dhe përdorur gjerësisht: Detektori i CO vjen me aksesorë instalimi, mjafton të hapni vrima në vendet e duhura; për dhomat e gjumit, kuzhinat, dhomat e ndenjes dhe çdo zonë tjetër me rrezik zjarri, mund të instalohen detektorë tymi dhe alarme të monoksidit të karbonit.

Jetëgjatësia ultra e gjatë e baterisë: Përdorimi i mikrokompjuterit me një çip me fuqi ultra të ulët + teknologjinë e parimit fotoelektrik, duke përdorur baterinë e gatishmërisë ultra të gjatë për 3 vjet. Detektori i CO mundësohet nga bateria 1.5V AA (bateria nuk përfshihet), konsumi i ulët i rrymës dhe koha e gjatë e gatishmërisë.

SKU: dedektortymizjarrpavarur Kategori: Etiketa: , , , , , ,

S’ka stok

Specifikimet:

Materiali: ABS
Madhësia: 107*35 mm
Tensioni i punës: Bateri 9V katror (nuk përfshihet)
Tensioni i punës: 1 seksion bateri katrore 9V
Rryma qetësuese: ≤10μA
Rryma e alarmit: 16 mA
Lagështia: 0 deri në 95% (40 ± 2 ° C), pa kondensim ose krem
Rryma qetësuese: 8μA
Temperatura e punës: minus 10 ° C ~ 50 ° C
Decibel alarmi ≥85dB në 10 këmbë (3 metra)
Butoni i testimit për të verifikuar saktësinë
Funksioni i alarmit të tymit
Paralajmërim për presion të ulët: alarmi i tymit bie çdo herë
40 ditë (më e shkurtra) 40 sekonda do të thotë se kërkohet zëvendësimi i baterisë
Ndjeshmëria ndaj tymit: 0,086dB/m deri në 0,140dB/m

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Detektor tymi dhe zjarri i ndjeshëm i pavarur për dyqanin e zyrën apo shtëpinë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *