Paradox PCS250 GPRS/GSM Communicator Module (pa kasë)

9000 L

Moduli i komunikimit PCS-250 bën të mundur përdorimin e rrugës GSM / GPRS për të ofruar funksione monitorimi dhe mesazhesh në sistemet e alarmit. Me veçoritë e përparuara të mbikëqyrjes, moduli mund të dërgojë mesazhe me tekst (SMS) në momentin e një alarmi ose mosfunksionimi.

SKU: paradoxpc250 Kategori: Etiketa: , , , , ,

1 stok

Dizajn kompakt, elegant
Raportoni ngjarjet te marrësi IPR512 GPRS/IP Monitorimi dhe/ose IPRS-7 IP/GPRS Softueri i Marrësit të PC-së
Raportoni me mesazh me tekst (deri në 16 numra celularë)
Mbikëqyrja e komunikimit të panelit të kontrollit
Përdoruesi i fundit mund të armatosë ose çarmatosë sistemin duke dërguar një mesazh me tekst (SMS) në PCS250
Dërgoni mesazhe zanore të regjistruara paraprakisht në deri në 8 numra telefoni për të raportuar alarmet duke përdorur modulin opsional VDMP3 Paradox Plug-in Voice (modaliteti GSM)
Instalim i thjeshtë me lidhje seriale me 4 tela
Antena me shufër opsionale mund të instalohet deri në 18 m (60 ft) nga moduli duke përdorur zgjatime opsionale të kabllove të antenës në varësi të fuqisë së sinjalit lokal
Kriptimi 128-bit (MDS) dhe 256-biti (AES) (modaliteti GPRS)
Rritni distancën midis panelit dhe modulit PCS250 me një lidhje RS485 (modaliteti GSM vetëm përmes autobusit elektronik). Një modul CVT485 duhet të shtohet në panel për ta arritur këtë
Raportoni nëpërmjet GSM (CID, SIA)

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Paradox PCS250 GPRS/GSM Communicator Module (pa kasë)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *