Bobinë e sheshtë Tesla me muzikë, Shkarkues eksperimental si Rrufe

8000 L

Bobina e sheshtë Tesla me muzikë (10CM),  është një pajisje e provës së impulsit me frekuencë të lartë dhe tension të lartë, për eksperimente shkencore

SKU: bobine.tesla.muzik Kategori: Etiketa: , , ,

1 stok

Furnizimi me energji i kësaj bobine Tesla është vetëm 62V DC, dhe furnizimi me energji të tensionit të ulët siguron sigurinë.
2mz sekondar me frekuencë të lartë, edhe nëse ju prekni harkun me duar, nuk do të jetë shumë e dhimbshme. Frekuenca e modalitetit të muzikës është më e lartë. Kur harku të përqendrohet, do të ketë një ndjesi djegieje…

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhu i pari që lë përshtypje për “Bobinë e sheshtë Tesla me muzikë, Shkarkues eksperimental si Rrufe”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *